Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale preluare spalatorie auto CLUJ-NAPOCA cu datorii !!!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

preluare spalatorie auto CLUJ-NAPOCA cu datorii !!!

Intentionez preluarea unei spalatorii auto (afacere cu personal , firma cu tot) , situat in parcarea unei SUPERMARKET din Cluj-N.. Firma are restante catre SUPERMARKET (chirie lunare pe mai multe luni in valoare de aprox.32mii lei) si are credit la o banca in valoare de aproximativ 10.000 de euro !Cum este mai avantajos sa procedam :preluare afacerii propriuzise cu transcriere activelor pe firma mea existenta in prezent (firma cladita pe respect si curata!)dar cu costuri mai mari (avocat , contract de intabulare a terenului inchiriat si onorarii ) sau preluarea firmei de spalatorie auto (cu contracte , autorizatii la zi ) cu restante si credite ???
MULTUMESC !