Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat de identificare fiscala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat de identificare fiscala

Cristos a Inviat! Va rog sa-mi spuneti,dupa ce am otinut de la ONRC certificatul de inregistrare ce acte trebuie sa mai depun si unde,pentru un SRL nou infiintat? Obiectul de activitate are codul CAEN 1623,Va multumesc
Adevarat a inviat !
Mergeti cu toate actele de la Registru (hotarare judecatoreasca, certificat inmatriculare, act constitutiv, contractul sediului social - copie si original) la administratia financiara de la sediul social, completati acolo o cerere de inregistrare fiscala si formularul 010 de declarare a vectorului fiscal, asteptati cateva zile, vi se elibereaza certificatul de inregistrare fiscala si dupa aceea incepeti treaba.
SUCCES !!
Va multumesc din suflet!
La administratia financiara pentru inregistrare.
La Administratia Financiara, aveti mai multe de facut. Daca sunteti platitor de TVA, va trebui sa solicitati certificatul pentru platitor de TVA, iar daca aveti puncte de lucru, trebuie declarate.
Tot la Administratia Financiara veti inregistra casa de marcat, daca aveti asa ceva.
Vectorul fiscal nu se modifica decat daca a intrevenit vreo modificare de la inregistrarea firmei.