Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... in ce conditii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

in ce conditii

in primul rind Hristos a inviat , iar in al doilea rind daca sotul meu a abandonat deja casa si copilul nostru au pos sa-i refuz dreptul de a-mi lua copilul la el si de al aduce atunci cind are el chef?
domnule avocat multumesc in primul rind pentru sfaturile primite de cind am postat prima mea doleanta. va rog frumos pt ca sint in nestiinta de cauza sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebarre:sotul meu ne-a parasin deja de 3 luni iar in tot acest timp nu a mai contribuit deloc la intretinerea fiului nostru(lucru recunoscut si de el) in virsta de doar un anisor si patru luni , dar a introdus deja actiunea de divort iar acum i-mi face tot felul de sicanii avindu-l ca arma pe fiul nostru in timpul saptaminii cind chiar as avea nevoie de ajutorul lui nu il ia pe filip o face doar in weekend iar cind il are la el refuza sa-l mai aduca pina luni dimineata.pot eu sa refuz sa-l mai ia pe filip de acasa . va multumesc inca odata si astept sfaturile dvs