Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

serviciu

mi s-a spus ca daca indeplinesti functia de sef birou 2 ani poti fi promovat in caz de transformare a biroului in serviciu ,in functia de sef serviciu(avand studii superioare si de master),fara un alt examen.Este adevarat?
Daca exista performana in functia de sef birou-hotarirea de promovare apartine SEFULUI, daca exista dubii...este posibil ca functia de sef serviciu sa fie scoasa la concurs si in urma examinarilor ( sau nu :sorry:)sa fie atribuita celui mai bine pregatit profesional(sau nu :sorry:)
Raspunsul cred ca nu te multumeste dar as vrea sa te ambitioneze si sa fii cel mai bun.