Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... un sfat va rog
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

un sfat va rog

Buna ziua.Am platit scoala de soferi pentru fiul meu,insa dupa examenul medical i s-a spus ca nu va putea sa faca scoala.Problema este ca cei de la scoala nu mai vor sa ami inapoieze banii.Baiatul meu trebuie sa faca 2 operatii care ma costa 10 000 lei,pentru noi fiecare leu este foarte important acum,daca nu ai fac aceste operatii poate sa asi piarda vederea.Cum pot sa recuperez banii,ce ma sfatuiti.
Multumesc-
Cand ati platit ati semnat si un contract? Ce scrie in el?
Necazul este ca nu stiu ce scrie.Fiul meu a platit si a semnat contractul,dar nu cred ca l-a citit foarte atent.Ideea este ca nu ne asteptam ca el sa aiba asa mari probleme la ochi incat sa nu i se aprobe cursul.
Contractul a ramas la ei noi nu avem o copie a contractului.
Este greu de dat o solutie atita timp cit nu se stie ce scrie in contractul semnat de fiul d-vs.Faceti tot posibilul si gasiti o copie ...
Corect era sa faceti vizita medicala ,apoi cu dosarul complet....sfaturi tirzii.