Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... concesiune teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

concesiune teren

O primărie care a dat în concesiune un teren pe care acum vrea să construiască locuinţe sociale, poate rezilia contractul de concesiune, pentru motive de utilitate publică? Precizez că în contract nu sunt prevăzute clauze pentru astfel de situaţii, redevenţa nu este achitată la zi iar firma care a concesionat terenul nu a făcut nici un fel de investiţii.
~ Conținut șters la cerere ~