avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cine poate semna facturile emise de institutie ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cine poate semna facturile emise de institutie ?

Institutia emite facturi de vanzare a marfurilor insotite de chitanta.
Cine semneaza factura si cu ce stampila trebuie stampilata?
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 15:39, 8 Aprilie 2010
Persoana desemnata cf deciziei emise in temeiul omef 2226/27.12.2006 semneaza factura ; iar despre stampila - cu ce stampila ii aloca conducerea : fie cea a firmei , fie una personalizata special pentru serviciul de facturare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent - intrebare despre formular factura andradap andradap Buna ziua, avem o firma noua, editura, neplatitor de tva. Va rog spuneti-mi daca formularul/ carnet facturi -neplatitor de tva- se mai cumpara sau se fac ... (vezi toată discuția)
Factura si chitanta profesii liberale Mara 30 Mara 30 Va rog sa-mi raspundeti.Factuile si chitantele trebuei sa aiba aceeasi serie si numar sau nu conteaza, avand in vedere ca factura este cand dai spre plata iar ... (vezi toată discuția)
Decizia numerotare facturi cris2279 cris2279 Buna ziua, De curand mi s-a cerut la un control de la Finante decizia nr 2/2007 referitoare la normele de numerotare interna a facturii. In plus vrea sa ii ... (vezi toată discuția)