Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA FACTURARE TRANSPORT
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

FACTURARE TRANSPORT

BUNA ZIUA! am o mica problema....societatea efectueaza transport marfuri generale la diversi clienti.....dar cu combustibilul clientului. Intrebarea mea este....Pe langa actul aditional la contractul de transport in care este specificat ca acest combustibil este suportat de client......factura cum se intocmeste? Ex: valoare transport (valoarea incluzand si combustibilul) din care se scade valoare combustibil?
val. transport = 119 lei -
val combustibil = 40 lei
total factura = 79 lei
sau valoare transport( fara valoare combustibil)? = 79 lei( valoare factura )
Va multumesc anticipat!!!
Multumesc..este cel mai corect asa....are tarif redus (fara combustibil)...la varianta aceasta am recurs pana acum...dar...cum am mai spus a fost discutia si cu ex. celalalt..ceea ce m-a nedumerit...multumesc si O zi buna in continuare!