avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 693 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este corecta formularea pentru valabilitatea ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este corecta formularea pentru valabilitatea contractului?

La punctul unde este specificata limba de redactare este trecut " romana si/sau engleza". Ce se intelege, ambele limbi sau doar una la alegere? Este vorba despre un contract de vanzare cumparare .
Cel mai recent răspuns: ContSters4579 , utilizator 13:51, 9 Aprilie 2010
romana si engleza-redactare pe 2 coloane...romana sau engleza...ambele variante ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract in limba engleza? feketegy feketegy Buna ziua, As dori sa stiu daca contracte in limba engleza semnate cu firme/persoane straine trebuie traduse in limba romana si legalizate? Exista o lege ... (vezi toată discuția)
Caut consultant specializat in e-commerce feketegy feketegy Buna ziua, Sunt administratorul unei societati de web design si web development. Am un contract comercial redactat in limba engleza si as dori sa stiu daca ... (vezi toată discuția)
In ce limba trebuie redactat un contract? MrFB MrFB Buna ziua!In calitate de agent imobiliar exista posibilitatea sa am un client strain in domeniul dezvoltarii imobiliare.Respectivul a cumparat o firma de ... (vezi toată discuția)