Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general URGENT! MEDICINA MUNCII SI PSI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

URGENT! MEDICINA MUNCII SI PSI

Am o firma din 2003 si nu am facut niciunui angajat medicina muncii si PSI. Ce pot face acum? Fisele de medicina muncii pot fi completate de medicii de familie sau de un specialist in medicina muncii? Pentru PSI cum se procedeaza? Ce as mai putea face acum ca sa fiu in legalitate cu actele? Va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti mai detaliat pasii. Multumesc tuturor.
exista specialisti in domeniul protectiei muncii si PSI absolventi ai unor cursuri;)................din ce spuneti sa intelegem ca firma nu a primit autorizatia de functionare din punctul de vedere al securităţii şi sănătăţii în muncă la inceperea activitatii????????sau ca muncitorilor nu li s-a facut instructajul la angajare?????
Este vorba de instructajul angajatilor. Ce pot face acum? Voi putea face instructajul cu data angajarii? Fisele de medicina muncii pot fi completate de medicul de familie? Va multumesc pt raspunsuri si mai astept lamuriri.
nu....medicina muncii nu poate fi facuta de medicul de familie...sunt medici specializati pe medicina muncii
1. Se face contract cu cabinete medicale specializate in medicina muncii (nu se pot face retroactiv)
2. Se face contract cu Societati sau PFA autorizate PSI (nu se face retroactiv)
Ce a fost pana acum ramane asa urmand a te pune in legalitate incepand prin a incheia aceste contracte cat mai repede cu putinta.
Va multumesc frumos!:)