Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cine ma ajuta?????????????????
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cine ma ajuta?????????????????

va rog,un sfat de specialitate.sotul meu este arestat in anglia pt furt.a avut procesul dar inca nu am aflat nimic.daca primeste o pedeapsa acolo se poate cere extradarea?in ce conditii si ce presupune ea?
Multumesc de raspuns,el are si o situatie speciala a sanatatii, sufera de o pareza,din cate am citit pe site-ul Ministerului de Externe al Angliei nu exista un tratat de extradare intre cele doua tari,nici intre Romania si Emiratelele Arabe Unite.
Fratele meu poate cere ispasirea pedepsei in tara?
Care ar fi lucrurile de care ar depinde extradarea lui?
Va multumesc frumos pentru raspunsuri