Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare teren

din 2005 primaria cluj-napoca nu a dat un raspuns in scris la cererea de retrocedare a unui teren
acum aflam ca a disparut dosarul cu toate actele din primarie
asa i s-a spus avocatului pe care l-am angajat
ce mai putem face?
Buna ziua !
Daca actele le- ati depus, fiind inregistrate la acea primarie( ceea ce era firesc), puteti sesiza prefectura, iar in functie de raspunsul primit, urmeaza sa actionati in continuare.
Cu stima !
Puteti sa reconstituiti dosarul incepand cu cererea de reconstituire a dreptului de proprietate impreuna cu celelalte acte .
Totodata puteti da in judecata comisia pentru neglijenta in serviciu si obligarea acestei comisii de a va da raspuns la cererea dvs. in Contencios Administrativ.
Avocatul dvs. va va indruma pasii ce urmmeaza a fi facuti.