Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Restituire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Restituire

Dosarul meu legat de o retrocedare a fost trimis de Comisia Primariei de Sector la Prefectura Bucuresti cu propunerea solutionarii prin acordarea de despagubiri.
Doresc sa intreb in cit timp este obligata Prefectura Bucuresti sa raspunda propunerii Comisiei Primariei si implicit mie.
Va multumesc anticipat.
in termen de 30 de zile de al data inregistrarii cererii - legal. Dar avand in vedere numarul mare de cereri e posibil sa dureze mai mult.
in termen de 30 de zile de la data inregistrarii cererii - legal. Dar avand in vedere numarul mare de cereri e posibil sa dureze mai mult.
Teoretic, in termen de 60 de zile de la data depunerii declaratiei persoanei indreptatite din care sa rezulte ca a depus toate actele de care intelege sa se foloseasca in solutionarea cererii si ca nu mai are alte acte e depus. Practic, la sfantu' asteapta...
daca dosarul a fost avizat pozitiv ( ceea ce se pare e cazul dvs ), primaria l-a trimis doar pt avizare, ceea ce ar trebui sa se incadreze in cele 30 de zile administrative. dupa 30 de zile actionati-i in contencios ca sa ...le fortati mana