Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... reprezentare parte divort cu procura
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

reprezentare parte divort cu procura

As vra sa stiu daca un consilier juridic isi poate reprezenta administratorul societatii cu procura speciala prin notariat la un divort cu acordul partilor fara partaj si minori in intretinere?
Nu.
Art.614 C.pr.civ.
In fata instantelor de fond, partile se vor infatisa in persoana, afara numai daca unul dintre soti executa o pedeapsa privativa de libertate, este impiedicat de o boala grava, este pus sub interdictie sau are resedinta in strainatate; in aceste cazuri, partile se vor putea infatisa prin mandatar.
DECI,CHIAR DACA PARTILE SUNT PREZENTE IN SALA NU AS PUTEA SA LE REPREZINT PRIN PROCURA?

Nu,nu este posibil acest lucru.