Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... actiune in instanta pentru stabilirea paternitatii...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

actiune in instanta pentru stabilirea paternitatii...

Se poate intenta actiune in instanta in Romania,impotriva unui cetatean roman care acum detine cetatenie franceza,neavand acum acte de domiciliu valabile in Romania,pentru stabilirea paternitatii copilului nascut in Romania si mama de cetatenie romana?
Puteti intenta actiunea in localitatea unde mama,impreuna cu minorul au domiciliul .Trebuie doar sa specificati o adresa unde stiti ca locuieste paratul.
.
aly_ioana, utilizator
se poate . dar trebuie sa cunoasteti adresa de domiciliu a paratului , pt. ca acesta sa fie citat .