Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salarii compensatorii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salarii compensatorii

Ce taxe se retin pentru salarii compensatorii in cazul unei persoane careia i se incheie CIM conform art.61 lit.c) din Codul Muncii? #-o
Cas, Sanatate si Impozit.
Aceste sume sunt scutite de contributia la Somaj
[acest salariu compensatoriu trebuie solicitat de angajat..sau e obligatia angajatorului ?, intreb pt ca de obicei angajatorii se fac ca uita....
Teoretic, angajatorul ar trebui sa-si cunoasca obligatiile (printre care siplata acestui salar compensatoriu)
Pentru orice eventualitate puteti depune si o cerere pt plata acestuia