Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plafon incasari PFA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plafon incasari PFA

Stie cineva daca exista un plafon de incasari la PFA. (EX. la depasirea plafonului se trece automat ca platitor de TVA, sau alte reguli). Si la ce suma este fixat.
Daca valoarea veniturilor (incasarilor) depaseste suma de 35000 euro la cursul de la data aderarii, trebuie sa va declarati platitor TVA prin depunerea unei declaratii de mentiuni la administratia financiara de care apartineti,în termen de 10 zile de la sfârşitul lunii în care a atins sau depăşit acest plafon.