Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... calificare PFA, I.I.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

calificare PFA, I.I.

Daca am facut un curs de marketing sunt calificata pentru a-mi deschide un magazin second hand ca persoana fizica autorizata? Va multumesc
Eu as presupune ca sunteti -- am vazut un caz, in care o diploma straina de bacalaureat (recunoscuta in Romania prin echivalare) a fost de ajuns la ORC pentru a deschide un PFA de comert. Va propun sa intrebati si la ORC.
Atentie, unele cursuri nu sunt acceptate de ONRC. Faceti cum a zis si Miklos, intrebati pentru siguranta, inainte de a incepe demersurile pentu infiintare.