Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru general de evidenta a salariatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru general de evidenta a salariatilor

buna ziua ,stie cineva cum pot obtine acest registru? pot inregistra la ITM un contract de munca fara acest registru?va multumesc
registrul de evidenta a salariatilor este in forma electronic si se numeste revisal
trebuie sa completati si sa depuneti acest registru , iar apoi sa inregistrati contractul.
de aici puteti descarca programul
www.inspectiamuncii.ro/
sal !
intrati pe site-ul Inspectiei muncii si descarcati kit-ul de utilizare in forma electronica!
mai nou( hg 37/2010),vizeaza "transmiterea" cel tarziu cu o zi inainte de inceperea activitatii a contractului,urmand sa si inregistrati forma scrisa in termenul legal;
neintocmirea registrului este, tot mai nou, sanctiune pecuniara ; se poate rezolva simplu, dar e OBLIGATORIU, daca vreti sa aveti respect fata de banul dvs....
Succes!

o'pva=D>
Parola pentru acces o primiti de la ITM local.
cucu andreea a scris:

buna ziua ,stie cineva cum pot obtine acest registru? pot inregistra la ITM un contract de munca fara acest registru?va multumesc

Pe această pagină gasiţi informaţii utile cu privire la registrul general de evidenţă a salariaţilor în format electronic şi cu privire la declaraţiile fiscale care se depun la ITM:
[ link extern ] /

Un c.i.m. se poate depune la ITM fara revisal, dar Revisal-ul nu se poate depune fara c.i.m.