avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1836 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Cum pot valorifica actiuni pentru care am certificat?
Discuție deschisă în Bursa de valori

Cum pot valorifica actiuni pentru care am certificat?

Am un certificat de investitor la FONDUL MUTUAL AL OAMENILOR DE AFACERI - administrat de [EDITAT]
Poate cineva sa imi spuna daca se mai poate face ceva cu el ? se mai tranzactioneaza la bursa ?
Ce ar trebui sa fac sa intru in posesia actiunilor ?...
Si cum as putea sa le valorific?

Va multumesc!
Ultima modificare: Marți, 13 Aprilie 2010
ContSters20980, utilizator
Cel mai recent răspuns: crrissti , utilizator 14:55, 13 Aprilie 2010
Este listat la Bursa de Valori Bucuresti sub simbolul de XFOA.
Azi are valoarea de 3,00 lei / actiune.
Luati legatura cu o firma de brokeraj (am sa va scriu pe mp o adresa de site) unde veti afla toate amanuntele care va intereseaza, inclusiv vanzarea.
ms mult !!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se vinde o actiune de la o societate pe actiuni? glo glo O mama are o actiune la o soc comerciala pe actiuni. Vrea sa o vanda fiicei. unde trebuie sa mearga sau cum se procedeaza? se poate prin inscris sub ... (vezi toată discuția)
Achizitionare actiuni sergiu2011 sergiu2011 Buna seara.Vreau sa va spun ca ma bate gandul sa imi cumpar actiuni insa nu prea am informatii de unde as putea sa procur.Am auzit ca exista tot felul de ... (vezi toată discuția)
Actionar minoritar! Dobre Loredana Dobre Loredana Detin 1% din actiunile unei firme de prestigiu din Romania (declarata societate inchisa). Problema este ca de 7-8 ani conducerea CA-ul face numai cei doreste ... (vezi toată discuția)