Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN pentru productie de ciuperci
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN pentru productie de ciuperci

ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?
mentionez ca este vorba despre prelucrarea si conservarea lor...
ms!
cornelius26, utilizator
Cod CAEN - 0113 cultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor.
am mentionat faptul ca e vorba doar de prelucrarea si conservarea lor....nu le producem ci le cumparam dela altii:D
Buna ziua,

Spuneti-ne mai exact, ce anume faceti dumneavoastra? Le cumparati, le prelucrati si conservati, iar apoi le revindeti? Pentru ca in acest caz s-ar incadra la comert si v-ati incadra la unul din urmatoarele coduri CAEN:
1039 - Prelucrarea si conservarea fructelor si legumelor n.c.a.
4631 - Comert cu ridicata al fructelor si legumelor
4729 - Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate.

Cu stima,
Ionita Florin
CLASOR CONSULT, Consilier juridic
da..la primele doua ma gandeam si eu...
nu facem comert cu amanuntul...le cumparam..le spalam..inpachetam..congelam..si revindem...
Buna ziua. Am vazut ca anul trecut ati fost interesat de conservarea fructelor. Cum merge treaba? Sunt din Salaj si si eu am gandit la asa ceva, vreau sa fac muratura.
Va rog mult daca sunteti in tema s-mi dati niste sfaturi.
Multumesc