Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal

as avea nevoie de niste raspunsuri va rogt frumos.daca o sa mi se intocmeasca dosar penal ce am de tras de pe urma acestuia?ma mai pot angaja in invatamant?va afla cineva de el?
ca fiica de profesor va zic ca intr-adevar, nu puteti profesa in invatzamant cu cazierul patat. poate dura ani intregi pana sa obtineti reabilitarea.
Daca va fi amenda administrativa,conf.art.18/1 c/pen,este discutabila intrarea dvs.in invatamant,dar cred eu,fata de situatia dvs,pentru care imi pare ,in mod sincer rau,ca va fi cel putin o problema de constinta
sa inteleg ca daca va fi amneda administrativa nu se va scrie in cazier si voi putea profesa nu?
Daca dvs.,dupa ce ati facut,credeti ca puteti educa copiii sa nu fure,de exemplu,probabil ca da.
Avokitten a scris:

ca fiica de profesor va zic ca intr-adevar, nu puteti profesa in invatzamant cu cazierul patat. poate dura ani intregi pana sa obtineti reabilitarea.

La noi orice e posibil. Sunt curios ce se va intampla la Timisoara