Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare prima de nastere de la angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare prima de nastere de la angajator

In cazul nasterii de gemenii, se acorda cate un salariu mediu pe unitate pentru fiecare copil, conform contractului coplectiv de munca la nivel national ? sau acest salariu se acorda pentru nastere ??
multumesc
Acest salariu se acorda pentru nastre fara a se avea in vedere numarul copilor nascuti