avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare prima de nastere de la angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare prima de nastere de la angajator

In cazul nasterii de gemenii, se acorda cate un salariu mediu pe unitate pentru fiecare copil, conform contractului coplectiv de munca la nivel national ? sau acest salariu se acorda pentru nastere ??
multumesc
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 07:03, 15 Aprilie 2010
Acest salariu se acorda pentru nastre fara a se avea in vedere numarul copilor nascuti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor nastere gemeni cristinagrigore cristinagrigore Spuneti-mi va rog in cazul in care voi naste gemeni ajutorul de nastere prevazut in contractul national de munca imi va fi acordat pentru amindoi copii sau ... (vezi toată discuția)
Drepturi mama si tata de gemeni Floricica88 Floricica88 Buna ziua, As dori sa stiu care sunt drepturile atat banesti cat si nebanesti(zile de concediu...etc) de care pot beneficia parintii de gemeni(atat mama cat ... (vezi toată discuția)
Prima de nastere de la angajator b_anyela b_anyela buna ziua, Este adevarat ca angajatorul trebuie sa plateasca o prima de nastere mamei, cuantumul fiind un salar mediu pe unitate. Stiu ca aceasta chestiune ... (vezi toată discuția)