Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... unde pot reclama un proprietar care inchiriaza fara sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

unde pot reclama un proprietar care inchiriaza fara sa declare veniturile

Buna ziua am niste vecini foarte nesimtiti desi sunt chiriasi te obliga sa asculti muzica cand vor ei, am vorbit cu proprietara si nici o schimbare de atitudine as dori sa o readuc la realitate si sa o intreb daca plateste macar pentru disconfortul meu la administratia financiara daca regulile de convetuire intr-un imobil cu mai multi locatari nu le-a invatat pana la varsta asta, si sunt sigura ca ei nici macar viza de flotant nu au ca locuiesc acolo.
Buna ziua !
Puteti sesiza politia pentru tulburarea linistii publice, conform art.2, alin.(1), pct. 28( eventual 29 si 29 indice 1) din Legea 61/1991 republicata si actualizata pana la aceasta data si eventual AJAF( Agentia Judeteana/ Teritoriala de Administrare fiscala) pentru neplata impozitului .

Cu stima !
Marius Zaharia, Avocat
mutumesc frumos deraspuns..stiam si eu vroiam sa confirm...o zi buna