Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Exista modificari recente la legea taximetriei?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Exista modificari recente la legea taximetriei?

a aprut vreo modificare a legii 38/2003 modif prin legea 265/2007? privind transportul in regim de taxi si in regim de inchiriere
O singura completare:
Legea nr. 68/2008 pentru aprobarea OUG 153/2007 privind modificarea Legii nr. 265/2007 pentru modificarea si completarea Legii nr. 38/2003 privind transportul în regim de taxi si în regim de închiriere, publicatã în Monitorul Oficial nr. 236 din 27 martie 2008
legea taximetriei a fost modificata ulterior ultimului post prin Ordonanţă de urgenţă nr. 34/2010 - privind unele măsuri pentru întărirea controlului în scopul combaterii transporturilor ilicite de mărfuri şi de persoane 24 iulie 2010 M. Of. 234/2010: [ link extern ]