Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna totala
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna totala

- In cat timp dupa ce s-a facut dosarul de paguba , la o dauna totala , firma de asigurari trebuie sa trimita bani?
in termen de 10 zile de la data finalizarii dosarului de dauna.
Daca e pe rca, da. Daca e pe casco, cititi contractul si veti afla.
unde scrie,ca ma intereseaza si pe mine. multumesc mult
art.36/1 ordin nr.2/24.02.2010 CSA
si daca cele zece zile au trecut si nu am primit banii ce pot face ca sa ii obtin in cel mai scurt timp?