avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impartire terenuri prin succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impartire terenuri prin succesiune

Buna ziua, ma intereseaza cum se poate face impartirea unor terenuri mostenitorilor dupa succesiune, in functie de cotele-parti stabilite. Cum se pot imparti 5 terenuri la 9 mostenitori? Prin tragere la sorti? Cum se face tragerea la sorti? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: chitaila , utilizator 12:27, 16 Aprilie 2010
Multumesc pentru lamuriri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Finalizare mostenire si dreptul de propritar cstefana cstefana Sotul meu impreuna cu inca 2 frati si o sora sunt mostenitori pe 4 terenuri plus 2constructii. Au cerut sa se faca cadastrul si intabularea pentru trei ... (vezi toată discuția)
Mostenire guia marin guia marin Buna-seara. Tatal meu a decedat in anul 1992. In urma succesiunii mama si noi 3 frati am mostenit fiecare 3/12 din casa parinteasca. Mama mea este de ... (vezi toată discuția)
Mostenire Marin Dumitrascu Marin Dumitrascu AMm o problema si nu stiu ce sa fac :In urma cu 12 ani mama mea a decedat lasand averea celor 9 urmasi . Problema e cum o impartim? proprietatea (o casa si ... (vezi toată discuția)