Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impartire terenuri prin succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impartire terenuri prin succesiune

Buna ziua, ma intereseaza cum se poate face impartirea unor terenuri mostenitorilor dupa succesiune, in functie de cotele-parti stabilite. Cum se pot imparti 5 terenuri la 9 mostenitori? Prin tragere la sorti? Cum se face tragerea la sorti? Multumesc.
Multumesc pentru lamuriri.