Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... declararea unei persoane la politie ca disparuta sau ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

declararea unei persoane la politie ca disparuta sau fugita

doresc sa parasesc tara deoarece mi-am gasit un loc de munca in strainatate insa sotul meu ma ameninta da daca plec ma declara disparuta sau fugita de acasa.

pot avea probleme, doar nu sunt minora?

Va rog daca ma poate ajuta cineva, e urgent.
Multumesc din suflet.
Doamna,

Sotul dvs. poate sa declare ce doreste si unde doreste dar nu va poate impiedica sa parasiti tara. Sunteti majora si e treaba dvs. ce faceti.
daca nu-i convine ca plecati, sa dea divort, ca se judeca si in lipsa.
sa-i dati un sfat la plecare: sa nu va dea disparuta, ca o sa aiba probleme mari
ContSters79003, utilizator
va multumes pentru raspunsul dumneavoastra, insa la vama, exista posibilitatea sa nu ma lase sa trec granita sau eu stiu ce alte probleme pot cauza functionarii in cauza?
sunteti libera sa faceti ce vreti si sa mergeti unde vreti ca nu are ce sa va faca.
eu cred ca in primul rand ar trebui sa divortati ca sa nu mai aveti nici un fel de problema cu cineva care nu va intelege si incearca sa va sicaneze sau sa se foloseasca de inocenta dvs