Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act dezmembrare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act dezmembrare

Buna seara, am o intrebare in legatura cu o dezmembrare.Am cumparat un garaj in 2001, evident cu un contract de vanzare cumparare.Apoi dupa 8 luni s-a facut dezmembrarea fara ca eu sa fiu prezent, si trecand in act mai putini mp decat era in actul de vanzare cumparare.Cand s-a facut dezmembrarea nu am fost prezent, ci numai fostul propietar impreuna cu sotia.I-am cerut sa vina ca sa indreptam aceasta greseala, si mi-a spus ca nu il intereseaza, a semnat, gata.Ce ma sfatuiti sa fac.

multumesc
Actul dumneavoastra de proprietate este contractul de vanzare cumparare si nu actul de dezlipire la care nu ati fost parte. Daca vi s-a incalcat dreptul de proprietate actionati-l in judecata pe vanzator.
buna seara, da la actul de vanzare cumparare am fost prezent.Numai la cel de dezmembrare nu.Cand m-am intabulat mi s-a cerut dezmembrarea.Dar fostul propietar a scris cu totul mai putin in act.Am facut plangere la cadastru, acum sunt in proces cu ei.