Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod COR 244106?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod COR 244106?

Buna,

Completand registrul salariatilor (electronic) am constatat ca functia de economist nu mai exista, codul corespunzator 244106 fiind impartit in 4; inspector/expert/consilier/referent in gestiunea economica. Momentan am doua angajate cu aceasta functie ... La ITM m-au trimis de la in birou la altul dar nimeni nu a fost in stare sa imi spuna cu ce anume inlocuiesc functia de economist sau macar legea prin care s-a prevazut aceasta schimbare.
Ma poate indruma cineva?
Multumesc anticipat
O parere : cred ca consilier sau inspector
Dupa munca si rasplata. Iei in calcul atributiile postului.
412202 functionar economic
111019 consilier economic
244102 inspector economist in economie generala
si noi am avut acceasi problema si am chemat-o exact pe persoana respectiva si am pus-o sa aleaga care crede ea ca e cea mai exacta definitie pt ceea ce face!a ales 244102.