avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... acte necesare mutare punct lucru pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

acte necesare mutare punct lucru pfa

ce acte sunt necesare pt schimbare punct de lucru? ms
Cel mai recent răspuns: faty , utilizator 14:02, 3 Mai 2010
Depinde.In acelasi judet sau in altul?
in acelasi judet ,oras ,aceiasi str nr diferit
La Reg. Com. unde ati inregistrat PFA-ul, declarati mai intai inchis vechiul punct de lucru si solicitati autorizarea noului punct.
Pentru asta va trebuie dovada detinerii spatiului in care va mutati activitatea.
Aveti de completat niste formulare si cereri de la ORC.
De ce este nevoie pentru mutarea sediului fiscal in alt judet ?

Edit: Cu flotant si cu contract de comodat pe noul sediu.

Din cate am inteles am nevoie de urmatoarele :
- flotant sediu
- contract comodat noul sediu
- cererea 050 CERERE DE INREGISTRARE A DOMICILIULUI FISCAL AL CONTRIBUABILULUI depusa la finante.

E nevoie de altceva ?
Ultima modificare: Luni, 3 Mai 2010
faty, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare sediu social (administratia financiara) Tunadro Tunadro Buna ziua! Tocmai am schimbat sediul social al firmei dintr-un sector in altul (Onrc). In urma acestei schimbari, ce mai am de facut la Administratia ... (vezi toată discuția)
Schimbare domiciliu fiscal pfa cadyman cadyman Buna ziua, Mi-am schimbat buletinul pe Oras. Bragadiru Judet Ilfov Acum trebuie sa imi schimb domiciliu fiscal din Braila in orasul Bragadiru , Judetul ... (vezi toată discuția)
Mutare srl dintr-un judet in alt judet MADALINA ARMEANU MADALINA ARMEANU SRL-ul pe care il detin in judetul Braila este momentan suspendat din Aprilie 2010. Doresc sa reiau activitatea, insa in judetul Bacau (acolo unde m-am ... (vezi toată discuția)