Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... acte necesare mutare punct lucru pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

acte necesare mutare punct lucru pfa

ce acte sunt necesare pt schimbare punct de lucru? ms
Depinde.In acelasi judet sau in altul?
in acelasi judet ,oras ,aceiasi str nr diferit
La Reg. Com. unde ati inregistrat PFA-ul, declarati mai intai inchis vechiul punct de lucru si solicitati autorizarea noului punct.
Pentru asta va trebuie dovada detinerii spatiului in care va mutati activitatea.
Aveti de completat niste formulare si cereri de la ORC.
De ce este nevoie pentru mutarea sediului fiscal in alt judet ?

Edit: Cu flotant si cu contract de comodat pe noul sediu.

Din cate am inteles am nevoie de urmatoarele :
- flotant sediu
- contract comodat noul sediu
- cererea 050 CERERE DE INREGISTRARE A DOMICILIULUI FISCAL AL CONTRIBUABILULUI depusa la finante.

E nevoie de altceva ?
faty, utilizator