Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... am construit o casa fara autorizatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

am construit o casa fara autorizatie

in anul 2005 -2006 ,de fapt am consolidat o magazie si un garaj si am mai facut o camera si un hol care nu apar in contractul de vanzare-cumparare .eu impreuna cu sotia am hotart sa vindem dar fostul propietar care ne-a vandut ne ameninta ca ne da in judecata ca nu avem autorizatie deoarece nu vrem sa i vindem lui tot ce am construit pt ca vrea sa ne ofere o suma fffff mica . nu stim ce sa facem suntem disperati .mentionez ca acest propietar care sta langa noi nu ne-a lasat sa facem gard intre noi si el si am venit cu posibil viitori cumparatori si i-a gonit le-a vorbit foarte urat
va multmesc
imi puteti spune mai detaliat ce inseamna actiune constatare a dreptului de propietate si unde trebuie sa ma adresez va multumesc mult