avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie pt concediu de risc maternal.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie pt concediu de risc maternal.

Buna ziua ,am si eu o intrebare.Cum se calculeaza indemnizatia de risc maternal ,din salariul de baza sau din salariu realizat ?
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 04:52, 21 Aprilie 2010
Se calculeaza din salariul realizat caci acela este supus impozitarii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Elucidare raspuns plata concediu post natal mitid84 mitid84 buna ziua. In aceasta dimineata am pus urmatoarea intrebare \\"in cazul in care sunt in concediu de risc maternal in ce fel ma poate afecta la veniturile de ... (vezi toată discuția)
Concediul de risc maternal influenteaza veniturile de dupa nastere in cei doi ani mitid84 mitid84 in cazul in care sunt in concediu de risc maternal in ce fel ma poate afecta la veniturile de dupa nastere? procentul de 85% se calculeaza din veniturile ... (vezi toată discuția)
Risc maternal Anonim0204 Anonim0204 Buna! Pe data de 12 sept fac 6luni de cand am reluat activ din CCC, iar pe 1oct al 7-lea salariu. E posibil sa intru in risc maternal. Cum se va calcula? 75 % ... (vezi toată discuția)