Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie pt concediu de risc maternal.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie pt concediu de risc maternal.

Buna ziua ,am si eu o intrebare.Cum se calculeaza indemnizatia de risc maternal ,din salariul de baza sau din salariu realizat ?
Se calculeaza din salariul realizat caci acela este supus impozitarii