Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune dupa 27 ani de casatorie,ce drepturi are ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune dupa 27 ani de casatorie,ce drepturi are sotul supravietuitor la un

Daca sotul supravietuitor a acceptat mostenirea, fie chiar si tacit, adica a folosit acel bun....atunci are dreptul la cota sa legala de mostenire, in functie de clasa de mostenitori cu care vine la mostenire.
Intrebarea dvs este insa incompleta....asa ca raspunsul este unul general.