avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Ce obligati si raspundere are un Executor Judecatoresc ...
Discuție deschisă în Executare silită

Ce obligati si raspundere are un Executor Judecatoresc daca el si-a facut treaba dar bani nu au ajuns unde trebuia?

Buna ziua Am facut o executare silita catre {nam voie sa spun} in data de 11-04-2009- Am dat contul banci pe care l-am deschis si executorulu exact identic cel dat {debitorului pentru trimiterea banilor din sentinta civila castigata}
-In data de 4-03-2010 a inceput sa se dea bani -La dosarul executorului a mai depus o data cu mine pt. aceiasi problema un nepot ruda cu mine. Eu primesc bani in contul banci, iar nepotul nu primeste, Nici pana azi n-a primit nimic. Am fost de doua ori la executor cu extrasul de cont din 1-03-2010 si azi 21-04-2010 unde nu apare nici o operatiune, Banca ne-a confirmat ca n-au sosit bani., Executorul ne arata un caiet ca bani sa-u trimis in acel cont si ca nu sau intors . ca EL si-a facut treaba ca EL nu crede ca nu am primit bani cu totusi ca iam aratat extrasul de cont.{foarte curios} si ne trimite la banca acolo unde EL are un cont de referinta special pentru executori -sa ne spuna aia unde sunt bani.Fara sa ne dea acel cont de referinta pentru executori. nici o dovada ca el a trimis bani
Am fost unde n-ea trimis ,l si ni s-a spus ca ei nu lucreaza cu asa ceva ca trebuie sa intram la centrala banci ceva legat cu contabilitati UNDE noi navem voie sa intram N-ea trimis ca prosti . asta este bataie de joc
Ce sa fac ? Executorul nu vrea nici sa-mi dea o dovada oficiala ca el a trimis bani
Eu cred ca el are datoria si raspunderea pana cand bani mei au intrat in contul pe care i -l-am dat.. Acesti bani nu sau evaporat nu. Adica el si-a luat procentul de bani dar eu nici nu stiu unde sunt bani- mai mult numi da nici date sa stiu unde exact sa ma duc si ce sa spun.Chiar trebuie iara sa dau pe cineva in judecata de unde atatia bani murim cu dreptatea in mana Nu se Poate asa ceva ,nustiu unde sa ma mai duc,
Ultima modificare: Vineri, 23 Aprilie 2010
jokayan, utilizator
Cel mai recent răspuns: pusa_dana , utilizator 22:55, 27 Aprilie 2010
Ultima modificare: Marți, 27 Aprilie 2010
MisuN, utilizator
Daca sunteti domnul H.N.M. din Buc. ,atunci v-am scris un e-mail astazi,prin care v-am informat ca dl. executor a verificat din nou la CEC-ul din Bic. si banii au fost virati in contul dvs. personal de la banca in data de 9-03-2010 !!!
Banii au intrat in contul dvs. ,dar...cu banca trebuie sa rezolvati !
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Adica executorul si-a luat banii de la debitor si dvs. nu ati vazut niciun ban?

**********
"Pagubitul" JOKAYAN a trimis executorului extras de cont pt. contul A ,dar a cerut un extras de cont de la banca pt. contul B !!!Probabil a uitat ce cont a trimis d-lui. executor .=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua am o problema executor .am avut o proprire de 7000 ... Zoltan1 Zoltan1 Buna ziua am o problema executor .am avut o proprire de 7000 euro pe cont personal care in ianuarie acestei an am achitat dar executorul a mai trimis acuma în ... (vezi toată discuția)
Poprire cont macoveimagda macoveimagda Buna ziua , Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ptr o problema cu un executor judecatorec. Mi s-a facut o proprire pe cont la banca dar in acelasi timp s-a ... (vezi toată discuția)
Probleme cu banca SDENYS23 SDENYS23 buna ziua am o mare problema cu o banca am o porire pe salariu banca in mod normal trebui sa ami opresca o treime din salariu dar pe data de 10-03-2014 au fost ... (vezi toată discuția)