Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA ELEMENTE OBLIGATORII ALE FACTURII IN €
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

ELEMENTE OBLIGATORII ALE FACTURII IN €

Buna ziua ! Am fost anuntata azi de catre persoana care intocmeste delaratiile intrastat ca incepand cu data de 01 ian. 2010 era obligatoriu ca pe factura externa sa apara urmatorul inscris " scutit conf. art. 143 alin.2 din Legea 571 / 2003 " . Poate cineva sa imi confirme ca acest inscris este unul dintre elementele obligatorii ale unei facturi externe ? Multumesc , Julia
Orice scutire de TVA trebuie intradevar mentionata pe factura.
Trebuie stiut ca pentru fiecare tip de scutire sau reducere exista un articol diferit in cadrul CF
Multumesc !