Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pot fi angajat numai cu contract de munca,eventual ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pot fi angajat numai cu contract de munca,eventual part time,dar fara carte de munca?

Contractul de munca a incetat la 31/12/2009,prin acordul partilor,asa zisa disponibilizare,iar societatea imi plateste la CJ DE PENSII contributiile, la salariul minim pe economie.Ma pot angaja numai pe baza unui contract de munca,chiar part time,fara sa ridic de la CJPensii cartea de munca?Deci sa incheie noul angajator un alt contract cu casa de pensii pt cumularea contributiei,iar cotributia de la vechiul angajator sa continuie?
da, se poate pe un nr mai mic de ore