avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se imparte o mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se imparte o mostenire

Buna ziua. In urma cu 12 ani a decedat tatal meu iar de 2 luni a decedat si mama. Am vrea sa deschidem succesiunea dupa ei si vrem sa stim cam ce cota ne revine fiecarui copil. Mentionez ca suntem 4 frati,iar tatal meu a mai avut un fiu dintr-o alta casatorie dar care este si el decedat. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 12:59, 26 Aprilie 2010
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezbatere mostenire intre frati vitregi daniela1011 daniela1011 Am si eu o problema. Tatal meu are dintr-o casatorie anteriora un copil major( nu mai pastram legatura cu acesta). La divort au fost impartite bunurile comune, ... (vezi toată discuția)
Mostenire spidf spidf Exista posibilitatea daca a trecut un timp mai indelungat de la decesul proprietarului sa nu mai pot beneficia de dreptul de mostenitor? (vezi toată discuția)
Succesiune dupa un frate necasatorit maria21_maria maria21_maria buna ziua, fratele mamei mele a decedat si nu a fost casatorit si nu a avut copii . ei au fost doi frati dupa mama . bunicii au divortat cand cei doi ... (vezi toată discuția)