Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare teren

Am intrat in posesia unor acte ce atesta ca bunica mea, decedata, a avut o casa ce a fost demolata inainte de '89. Mai exista o sansa sa revendic terenul, avand in vedere ca dosarele de retrocedare prin legea 10 s-au depus pana in 2002?
M-ar interesa si pe mine ce se poate face ,dosarul a fost depus de mai bine de 10 ani fara sa primim vre-un raspuns....
actiune in revendicare intemeiata pe disp art 1 din protocolul nr 1 la conventia de la geneva, coroborata cu disp codului civil.. iar in ceea ce o priveste pe andra b, la ea situatia e un pic diferita in sensulca poate introduce actiune pe obligatia de a face, daca a facut notificare pe legea 10.. bafta in demersurile dvs