Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... competenta materiala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

competenta materiala

In cazul in care in baza cim s-a incheiat un pr-vb de predare-primire bunuri, ulterior cim a incet, iar salariatul refuza sa preda bunurile primite in baza pr-vb, pentru obligatia de a face vs salariat cine este competenta sa judece? Tribunalul sau Judecatoria? As dori si o motivare! Va multumesc
In conditiile in care c.i.m. a incetat, obligatia de a face este supusa dreptului comun ... in speta, este competenta material judecatoria de la domiciliul paratului.