Forum Discuţii juridice Executare silită Adresa de Infiintare a Popririi
Discuție deschisă în Executare silită

Adresa de Infiintare a Popririi

Sunt administratorul unui srl si am primit o Adresa de Infiintare a Popririi, prin care se infiinteaza poprirea asupra sumelor de bani datorate de firma numitului ... FOST ANGAJAT care nu mai are nici o legatura cu societatea pe care o conduc, dovada fiind Decizia de incetarea a colaborarii, cu data de 21.02.2008. Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac, ce raspuns si cui sa-i formulez un raspuns, tinand cont ca aceasta pesoana nu mai lucreaza la noi de 2 ani de zile si de faptul ca nu mai avem nicio legatura?
Multumesc
formulati raspuns catre unitatea care solicita infiintarea popririi din care sa reiasa ca nu mai exista nici o relatie de colaborare cu vechiul salariat si ca acesta si-a incasat deja toate drepturile salariale. atasati copie dupa decizia de incetare a cim. transmiteti adresa prin posta cu confirmare de primire.