Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... evaziune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

evaziune

Buna ziua,
Va rog frumos sa ma lamuriti in privinta unei probleme e care o am.
Acum cativa ani ,pe o perioada de 5 ani ,am prestat o munca la negru si am avut ceva venituri pe care nu le-am declarat la stat.( am primit bani prin contul bancar in medie de 5-600 euro/luna)As dori sa stiu daca pot fi acuzata de evaziune fiscala din cauza ca nu am platit acest impozit , si cum se face aceasta acuzatie?Nu am avut nici o firma , banii i-am primit ca persoana fizica , iar contul bancar l -am inchis.
Sunt in divort , iar viitorul fost sot doreste sa ma acuze de evaziune fiscala, pentru a se razbuna pe mine.Mentionez ca el in acea perioada nu a lucrat , eu fiind cea care aducea bani .
Va multumesc foarte mult pentru ajutor.
Cu stima Daniela M.
dvs puteti spune ca el va constrans sa faceti asta, constrangere morala, prin amenintare.. sa vedem.. ii mai da mana?