Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Litigiu de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Litigiu de munca

Am intentat proces angajatorului pt anularea deciziei de concediere. Am castigat procesul si, in baza hotararii - care este definitiva si executorie - am fost repusa in drepturi si angajatorul este obligat la plata tuturor drepturilor salariale aferente periodei scurse de la data concedierii pana in prezent ("pana la data platii").
Am fost chemata la firma si, in baza unui acord, am desfacut contractul de munca, cu angajamentul verbal al angajatorului de a plati, pana in 10 mai - cel mai tarziu - suma pe care am agreat-o (reprezentand drepturi salariale, etc.).
Intrebarea este : daca angajatorul nu plateste, exista un termen limita, de la data hotararii judecatoresti, pana la care eu il pot executa silit?
De aceea cel mai bine era sa mergeti asistata de un avocat.Sper ca incetarea cprin acord ati dat-o la acest moment nu retroactiv...ca altfel riscati sa nu mai primiti nimic...
Da, am incheiat contractul cu data de 27.04.2010. Drepturile salariale au fost calculate pana la aceasta data.