Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imi este frica ca gresesc
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imi este frica ca gresesc

Am fost casatorita un an si sunt separeta de doi. in timpul cit am fost casatorita am facut un imprumut bancar, eu titular si sotu girant. Am platit la timp creditul timp de un an si pe urma neam separat, eu nu am fost deacord sa platesc doar eu, el nu a fost de acord sa plateasca si el,asa ca nu am mai platit creditul timp de doi ani.intre timp eu am plecat in in strainatate si vreau sa-mi deschid un cont in banca in tara in care sunt dar imi este frica ca o sa ma depisteze si o sa imi extraga bani din cont! Este posibil?
Cred ca gresiti in primul rand ca nu va platiti datoriile la banca. Pana la urma vi se va pune sechestru asigurator si poate si mai rau... Banca nu uita de datornicii ei si castiga intotdeauna. Procedati cum credeti, dar tot mai linistita ati fi daca ati proceda corect.Pana la urma dvs. aveti toata raspunderea pentru ca sunteti cea care ati cerut imprumutul, prin contract cu banca.Este normal sa-si urmareasca debitorii.
vor fi executate bunuri si venituri ale amandurora si comune si cele proprii