Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

As dori sa va intreb daca se poate contesta actul de partaj,ca o urare a subevaluarii apartamentului la suma de 40000 de euro,iar eu am fost de acord sa semnez actul de partaj pentru suma de 10000 de euro. Valoarea apartamentului cu tot cu bunuri este cu mult mai mare decat cea declarata. Am fost casatoriti 15 ani,am avut bunuri dobandite impreuna din care nu am luat nimic. Va multumesc anticipat
Daca hotararea de partaj nu e definitiva o puteti ataca cu apel sau recurs.
Ce sa intelegem prin "am semnat pentru 10.000 euro? A fost o tranzactie? Ar trebui sa ne oferiti mai multe detalii.
Actul de partaj a fost redactat si semnat de comun acord la un birou notarial,nu printr-o hotarare judecatoreasca. Va rog sa imi spuneti,in situatia de fata,daca se poate ataca acest act. Va multumesc!