avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dat in somaj si apoi rechemat?!!!!?!!!!???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dat in somaj si apoi rechemat?!!!!?!!!!???

buna ziua,

ma confrunt cu urmatoarea problema: am fost disponibilizat cu art 65 Codul Muncii cu trei salarii compensatorii.
in prezent, sunt rechemat la acest loc de munca si,neoficial, mi se cer innapoi salariile compensatorii.
este corect sa se procedeze in acest fel? eu sunt dispus sa ma intorc, insa nu mai am acesti bani.
ce ar trebui sa fac?

multumesc

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:01, 30 Aprilie 2010
Legal nu trebuie sa returnati banii.
Nu trebuie sa returnati salariile compensatorii inapoi ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarii compensatorii si somaj anca78 anca78 buna la 29 aprilie 2011 am fost disponibilizata de la firma unde lucram din cauza problemelor financiare cu care se confrunta firma, am primit in urma ... (vezi toată discuția)
Codul muncii: art.65 alin.1 gambarone gambarone Suntem 2 colegi care am lucrat intr-o multinationala si am fost disponibilizati conform legii 65 al 1....restructurare,restrangerea activitatii,etc. Acest ... (vezi toată discuția)
Instiintare, preaviz, concediere, somaj DONA OTILIA DONA OTILIA Buna ziua, as avea si eu o mare problema. Am discutat cu cei de la firma in cadrul careia am lucrat pana sa intru in concediul de crestere copil si am ... (vezi toată discuția)