Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dat in somaj si apoi rechemat?!!!!?!!!!???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dat in somaj si apoi rechemat?!!!!?!!!!???

buna ziua,

ma confrunt cu urmatoarea problema: am fost disponibilizat cu art 65 Codul Muncii cu trei salarii compensatorii.
in prezent, sunt rechemat la acest loc de munca si,neoficial, mi se cer innapoi salariile compensatorii.
este corect sa se procedeze in acest fel? eu sunt dispus sa ma intorc, insa nu mai am acesti bani.
ce ar trebui sa fac?

multumesc

Legal nu trebuie sa returnati banii.
Nu trebuie sa returnati salariile compensatorii inapoi ...