Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dizolvare socitate comericala cu raspundere limitata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dizolvare socitate comericala cu raspundere limitata

Buna ziua,

Exista o firma pe numele unei matusi pe care ar fi lucrat tatal meu(decedat) in baza unei procuri. Firma se afla astazi intr-o procedura de dizolvare. Asociatul (matusa mea) insinueaza ca are facturi pe firma in care sunt trecute mobilierul si o lucrare de amenajare din apartamentul tatalui meu, iar eu nu stiu despre acest lucru.
Intrebarea mea este: Se poate sa scoata aceste bunuri la licitatie?
condoleante
pai normal daca defunctul avea contract sau ceva act in care matusa poate sa demonstreze ca este asa atunci se pot scoate la licitatie dar puteti sa achitati dumneavoastra suma respectiva si bunurile va raman la dumneavoastra pentru ca automat sunteti mostenitorul defunctului