Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reclamatie primar pentru refuz raspuns??
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reclamatie primar pentru refuz raspuns??

Am depus cerere la o primarie pt a-mi elibera un istoric rol fiscal, copie dupa reg agr. 1980-1990, cine a platit imp. pentru acest rol,etc. Pentru tot ce am cerut eu am adev originala din 1987 pe numele lui tata. Tata a locuit acolo din 1964, dar abia in 1980, bunicul a trecut rol pe numele tatei,si de atunci tata a platit impozit pentru casa si teren pina in 1991. mentionez ca si tata a construit acolo. Unde pot reclama ca nu am primit raspuns asa cum am cerut in L544/2001,eu inregistrindu-mi cererea la depunere. Va multumesc:love1:
Formulati o plangere prealabila in care faceti trimitere la cererea prin care ati solicitat date care va privesc si o depuneti tot la primaria de domiciliu!
Buna ziua,
dvs. ati efectuat plangerea prealabila prevazuta de art.7 din Legea contenciosului administrativ 554/ 2004.
Institutia trebuie sa va dea un raspuns in 30 de zile de la inregistrarea cererii. Daca au expirat cele 30 de zile si nu ati primit un raspuns ori ati primit un raspuns negativ, va adresati prin actiune in contencios la tribunalul fiscal in termen de 6 luni de la expirarea celor 30 de zile.
Cu respect, Minodora Sorian