Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cai de atac impotriva unei hotarari pronuntate in ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cai de atac impotriva unei hotarari pronuntate in recurs de catre instanta de contencios administrativ

dupa ce curtea de apel s-a pronuntat in vederea recursului unei actiuni in contencios...mai exista vreo cale de atac?
se mai poate face vreo actiune la ICCJ?
sau ... doar o actiune la CEDO?
...va multumesc!
Se pot exercita numai caile extraordinare de atac - contestatie in anulare sau revizuire - in conditiile prevazute de Codul de procedura civila.

La CEDO , veţi putea introduce o cerere dacă consideraţi să aţi fost în mod personal şi direct victimă a unei încălcări a drepturilor şi garanţiilor prevăzute în Convenţie sau în protocoalele sale. Încălcarea trebuia să fi fost comisă de către unul dintre Statele legate prin Convenţie.