Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot face titlul de proprietar daca am titul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot face titlul de proprietar daca am titul de mostenitor?

Buna seara,

Doresc sa stiu care sunt demersurile pe care trebuie sa le fac pentru a obtine un titlu de proprietar. Mentionez ca am doar titlul de mostenitor pe pamantul si casa parintilor mei.

Va multumesc.
interesati-va la o firma locala care face cadastru. ei vor face si intabularea. pretul depinde de mai multi factori: zona, suprafata imobilului, etc.